ZOR Frydman - Gorc 0:4

ZOR Frydman – Gorc 0 : 4!
No cóż – kłamstwem byłoby napisać, że mecz się odbył, choć tak być powinno bo już w 5 minucie po przepięknej akcji wychodzimy na prowadzenie. Dobrze dysponowany w tym meczu Kuba Kędzierski przytomnie zagrywa na lewą flankę, tam niepilnowany Krzysiek Zając wchodzi na przedpole szesnastki i strzela pięknego gola w prawy górny róg gospodarzy. Potem niestety gra się posypała, niby mieliśmy przewagę ale trudno ocenić, że było ok. No może odrobinę niektóre błędne akcje można złożyć karb gry pod słońce i niesprzyjający w tej połówce wiatr ale mimo wszystko niewiele dobrego pokazaliśmy w pierwszych 45 minutach. Gospodarze wielkiej piłki nie grali ale z rzutu wolnego mieli poprzeczkę i to już stanowiło ostrzeżenie. Tuż po przerwie ostrzeżenie się zmaterializowało – po faulu sędzia dyktuje w 49 m. rzut karny. Niepotrzebnie faulujemy napastnika, chwytając go oburącz w akcji na piłkę nie do przejęcia. Na szczęście zawodnik Frydmana bije jedenastkę wysoko ponad naszą bramkę. To był przełomowy moment bo remis mógłby nas spiąć. A tak przynajmniej bez fajerwerków ale graliśmy swoje. Wprowadzony w 55 minucie utalentowany junior Seba Tarchała w 75 minucie w akcji na raty, po zamieszaniu pod bramką podwyższa prowadzenie Gorca na 2:0. Po kolejnej zmianie swoje umiejętności pokazał Adrian Derkacz. Najpierw w 80 m. po asyście Pawła Rusnaka „vel Ogródek” uderza precyzyjnie w prawy róg golkipera gospodarzy. W doliczonym czasie gry prostopadłe podanie otworzyło mu drogę do bramki, w sytuacji sam na sam - nie bez problemów bo z pozycji parteru ale skutecznie kieruje piłkę na 0:4 dla Gorca!
Warto zaznaczyć, że pod nieobecność nominalnych bramkarzy między słupkami stanął Piotr Wójciak, który wzorowo spisał się ze swoich obowiązków.

Przed meczem mieliśmy małą uroczystość. Wręczyliśmy najbardziej zaangażowanym chłopakom drobne upominki za sezon 2018/2019. Okolicznościowe prezenty otrzymali Jan Brzeźny, Rafał Ziemianek i Jakub Kędzierski. Gratulujemy!

W meczu zagrali: Piotr Wójciak (B), Rafał Ziemianek, Łukasz Brusiński, Maciej Wybraniec, Krzysztof Zając, Paweł Rusnak, Kuba Kędzierski (zm. 75 Adrian Derkacz), Krystian Piszczek, Jan Brzeźny, Jakub Piszczek, Piotr Grzywnowicz (zm. 55 m. Sebastian Tarchała).