Reprezentacja Polski kontra Oldboy KS Gorc Ochotnica

W sobotę 2 maja 2015 r. o godzinie 12.00 na Orliku w Ochotnicy Dolnej doszło do niecodziennego wydarzenia. Reprezentacja Polski Futsalu "35" rozgrywała mecz towarzyski z oldboyami KS Gorc Ochotnica. Mecz rozgrywany był w ramach trasy Reprezentacji Polski "Śladami św. Jana Pawła II".

Na początku tej uroczystości: Pan Wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski, Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Ochotnicy Dolnej Leszek Wołek oraz Proboszcz Parafii w Ochotnicy Dolnej ks. Paweł Legutko przywitali zgromadzonych gości i drużyny oraz przedstawili krótki rys historyczny pobytu św. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej.

Przed meczem Orkiestra Dęta OSP w Ochotnicy Dolnej odegrała hymn państwowy "Mazurka Dąbrowskiego" oraz "Barkę" – ulubioną pieśń papieska.

Mecz rozpoczął się od wielkiego zaskoczenia i wszyscy zgromadzeni kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia bo zawodnicy Oldboy KS Gorc Ochotnica po świetnej kontrze prawą flanką obejmują prowadzenie. Bramkę zdobywa S.Nowogórski. Po paru minutach jednak do głosu zaczęli dochodzić Reprezentanci Polski - zawodowcy składający się z gwiazd polskiego futbolu, grający na co dzień w klubach rozgrywających swoje spotkania w najwyższych klasach rozgrywkowych. Pokazali przede wszystkim świetne operowanie futbolówką, która chodziła od nogi do nogi jak po sznurku oraz szybką wymienność pozycji. Zaskoczyło to naszych zawodników i po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 1:6 dla Reprezentacji Polski.

Druga połowa to konsekwentna gra naszych zawodników, którzy nie przestraszyli się wielkich nazwisk, zagrali z wielkim animuszem i ochotą do gry. Wynik 1:2 potwierdza duże zaangażowanie i chęć pokazania selekcjonerowi reprezentacji i licznym kibicom swojej wartości.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:8 dla Reprezentacji Polski.

Pamiętajmy wynik był tutaj sprawą drugorzędną. Najważniejsza była dobra zabawa oraz to, że każdy zawodnik ukończył mecz bez groźnych urazów.

Skład Oldboy KS Gorc: K.Ligęza, W.Młynarczyk, Z.Konopka, Ł.Mikołajczyk, K.Urbaniak, Z.Chlebek, A.Sikora, S.Nowogórski oraz: M.Żołądź, T.Udziela, S.Kurnyta, D.Żak, R.Faltyn, T.Kuta, S.Twardowski

Skład Reprezentacji Polski: T.Porwet (selekcjoner, kapitan), R.Formicki, P.Szczepanowski, J.Musiał, S.Tryfanów, P.Jaroszek, R.Krzystyniak, M.Pisarski, M.Zychalski, J.Krawczyk

Oldboy KS Gorc Ochotnica – REPREZENTACJA POLSKI FUTSALU ,,+35’’ – 2:8 ( 1:6)

Bramki: S.Kurnyta –2x, - M.Pisarski -3x, R.Krzystyniak -2x, P.Jaroszek -2x, J.Musiał

Zarząd Klubu LZS KS Gorc Ochotnica serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które pomogły zorganizować spotkanie oraz aktywnie włączyły się w udział w uroczystości, a w szczególności: Wójtowi Gminy Ochotnica Dolna Panu Stanisławowi Jurkowskiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Pani Barbarze Konopka, Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 Panu Leszkowi Wołkowi, Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Legutko, Orkiestrze Dętej OSP Ochotnica Dolna, Sędziemu Panu Damianowi Faron oraz Panu Janowi Jurkowskiemu za ciepłe przyjęcie zawodników Reprezentacji Polski oraz poczęstunek.

Podziękowania składamy również dla Reprezentacji Polski na ręce Pana Selekcjonera Tomasza Porwata oraz wszystkim naszym zawodnikom i sympatykom, jak również kibicom, którzy wspomogli nas w tym bardzo ważnym dla naszego regionu spotkaniu.

Więcej również na:

Oraz