Ochotnica CUP - turniej piłkarski
I turniej Ochotnica Cup - jesień 2023 przechodzi do historii! Zatem czas na podsumowania każdej kategorii wiekowej gdzie będziemy wszystko sukcesywnie udostępniali na naszym fanpage klubowym - https://www.facebook.com/profile.php?id=100063785852824.
W sobotę (11.11.2023 r.) rozgrywki na boisku sportowym prowadzone były w kat. Żak i Orlik oraz na Orliku przy SP Centrum im. Jana Pawła II równocześnie odbywały się rozgrywki dziewczyn. Natomiast w niedzielę zmagania turniejowe kończyła kategoria Młodzik. Łącznie w wydarzeniu udział wzięło około 270 zawodników i zawodniczek. Sporo emocji, duża dawka meczy a co za tym spora ilość spędzonych minut na boisku, świetna oprawa a na koniec piękne udekorowanie dla wszystkich zawodników i zawodniczek całego turnieju.
Dziękujemy przed wszystkim trenerom, zawodnikom i zawodniczkom oraz rodzicom za ich przybycie a także Gmina Ochotnica Dolna, Ministerstwo Sportu i Turystyki, MikroGranty 2, Orły Sportu za wsparcie finansowe.
Podziękowania również kierujemy dla:
- Wójta Gminy Ochotnica Tadeusza Królczyk za przybycie oraz uroczyste wręczenie nagród podczas sobotnich rozgrywek
- Vice Wójta Gminy Ochotnica Krzysztofa Jurkowskiego również za przybycie na turniej oraz wręczenie nagród w kat. Młodzik podczas niedzielnych zmagań.
- Sławomira Nowogórskiego za prowadzenie oraz podgrzewanie turnieju dobrą muzyką
- Opieka medyczna: Przemysław Piszczek
- Sędziowie: Damian Faron, Marek Syjud, Patryk Hebda, Konrad Jagieła
- Obsługa grilla i pomoc: Anna Jagieła + pozostali zaangażowani rodzice
- Juniorom oraz Trampkarzom którzy bardzo mocno angażowali się i pomagali w organizacji całego turnieju
- Leszkowi Dłubacz za pomoc w naprawie starych bramek
- MZ-media za opracowany film z całego wydarzenia (dostępny wkrótce)
- KR photograhpy za świetne zdjęcia z turnieju.
Kategoria "ŻAK"
W turnieju udział wzięło 6 zespołów, rywalizowano każdy z każdym, drużyny rozegrały po 5 meczy (1x25min). W najmłodszej kategorii najważniejsza była zabawa nie było prowadzonej żadnej klasyfikacji drużynowej, każdemu dziecku został wręczony medal za zaangażowanie i udział w turnieju. Wręczono również indywidualne nagrody wyróżniającym się zawodnikom.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik turnieju: Bartłomiej Szpernoga (KS Niedzica)
Najlepszy strzelec turnieju: Nikodem Chrobak (KS Gorc Ochotnica)
Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Felong (Zawrat Bukowina Tatrzańska)
Gorc Ochotnica: Kacper Brusiński
Lubań Tylmanowa: Mikołaj Czaja
Zawrat Bukowina Tatrzańska: Tomasz Sarna
KS Niedzica: Dawid Kowalczyk
Budowlani Jazowsko: Jakub Owsianka.
Kategoria "ORLIK"
W turnieju udział wzięło aż 9 zespołów, rywalizowano również każdy z każdym. Najlepszą ekipą okazała się Akademia Piłkarska MasterKids ze Skawy, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy KS Gorc Ochotnica a podium uzupełniła drużyna Budowlani Jazowsko.
1 miejsce: AP MasterKids
2 miejsce: KS Gorc Ochotnica
3 miejsce: Budowlani Jazowsko
4 miejsce: Uran Łukowica
5 miejsce: KS Niedzica
6 miejsce: AP Goal Nowy Sącz
7 miejsce: AP Goal Nowy Sącz II
8 miejsce: Zawrat Bukowina Tatrzańska
9 miejsce: KS Gorc Ochotnica II
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik turnieju: Kacper Kołodziej (KS Zakopane)
Najlepszy strzelec turnieju: Kamil Tarchała (KS Gorc Ochotnica)
Najlepszy bramkarz turnieju: Dawid Leksander (KS Niedzica)
Gorc Ochotnica: Gabriel Liptak
AP MasterKids: Oskar Miśkowiec
Zawrat Bukowina Tatrzańska: Antoni Maciczek
KS Niedzica: Eryk Kowalczyk
Budowlani Jazowsko: Artur Wysopal
AP Goal Nowy Sącz: Jan Kaczor
AP Goal Nowy Sącz II: Jan Wrona.
Kategoria "MŁODZIK"
Do turnieju ostatecznie przystąpiły 3 zespoły, rywalizowano w dniu 12.11.2023 r. każdy z każdym i wydłużono czas gry 2x30 min. Zawodnicy pokazali kawałek dobrej piłki dla oka, nie zabrakło walki, zaangażowania, emocji, zwrotów akcji w każdym meczu. Warunki były trudne ale boisko nikomu nie przeszkadzało można powiedzieć że dziś była ,,prawdziwa angielska gra’’.
Turniej ostatecznie wygrywa drużyna gospodarzy KS Gorc Ochotnica, drugie miejsce zajęła drużyna z pod giewontu KS Zakopane, natomiast trzecie miejsce przypadło Pienińskiej Akademii Sportu.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1 miejsce: KS Gorc Ochotnica
2 miejsce: KS Zakopane
3 miejsce: Pienińska Akademia Sportu
Wyniki:
KS Gorc Ochotnica – Pienińska Akademia Sportu – 4:0
KS Zakopane – Pienińska Akademia Sportu – 1:0
KS Gorc Ochotnica – KS Zakopane – 5:2
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik turnieju: Karol Sokołowski (KS Zakopane)
Najlepszy strzelec turnieju: Przemysław Chryczyk (KS Gorc Ochotnica)
Najlepszy bramkarz turnieju: Filip Zając (Pienińska Akademia Sportu)