„Mroźny” prysznic!

W piątkowy wieczór rozegraliśmy w Tylmanowej sparing z drużyną Zyndrama Łącko ulegając zasłużenie 1:6! Oscylująca w granicach -10 stopni temperatura, choć jednakowo doskwierająca obu drużynom sparaliżowała tylko naszych chłopaków. Częściowo drużynę usprawiedliwia fakt, że w meczu nie zagrał żaden nominalny bramkarz. Bronili ochotnicy z pola (I połowa Jurek Mikołajczyk, II połowa Jacek Gabryś), co piłkarze z Łącka skrzętnie wykorzystywali. Niestety nie była to jedyna pięta achillesowa bowiem w tym pojedynku nie wychodziło nic, lub wychodziło nie wiele. Mankamenty widoczne były począwszy od budowania akcji od bramki, wymianie kilku dokładnych podań, przedostania się w strefę obronną przeciwnika, a kończąc na stworzeniu zagrożenia pod bramką rywali. Przeciwnicy byli szybsi, grali z pomysłem, dokładniej i co najważniejsze skutecznie. Gorc pierwszą akcję godną odnotowania stworzył dopiero w drugiej połowie. Tak to leciało:

10 m. – płaski strzał po ziemi piłkarzy gości w lewy róg Mikołajczyka (0:1),

31 m. – strata piłki w polu karnym po prawej stronie. Po przejęciu zawodnik Zyndrama wystawia partnerowi piłę na 10 metr, strzał po ziemi w prawy róg (0:2),

35 m. – rzut rożny z lewej strony, doskonała wrzutka. Nieupilnowany zawodnik Zyndrama strzela głowa, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki (0:3),

37 m. – po strzale przeciwników bramkarz nie łapie piłki, co wykorzystują rywale dobitką w sieć (0:4),

62 m. – wreszcie świetna akcja Gorca, a w zasadzie jednego zawodnika Darka Tokarczyk, który pomknął lewą flanką niczym Usain Bolt. Zawodnicy rywala nie byli w stanie dogonić pędzącą „strzałę”! Tokarczyk huknął pod poprzeczkę nie do obrony (1:4),

72 m. – rozklepana obrona Gorca i strzał pod poprzeczkę (1:5),

82 m. – akcja lewą stroną Zyndrama, wycofanie dokładne piłki na 16 metr i precyzyjny strzał w prawy róg golkipera Gorca!

Na szczęście to tylko sparing, który okazuje się znakomitym materiałem poglądowym, tym boiskowym i poza boiskowym. Trener na pewno wyciągnie właściwe wnioski!

Skład Gorca: Bramkarz (I połowa Jurek Mikołajczyk, II połowa Jacek Gabryś), Rafał Ziemianek, Łukasz Brusiński, Dawid Polak, trener Krzysztof Mirek, Artur Giemzik, Paweł Rusnak, Jan Brzeźny, Jakub Kędzierski, Darek Tokarczyk, Rafał Gabryś, Krystian Hasior.