Komunikat!

Wobec zgłaszanych przez mieszkańców Gminy uwag o nieporządku oraz aktów wandalizmu na stadionie piłkarskim oraz przynależącej do niego infrastruktury na Os. Dłubacze 173 B - Zarząd Klubu Gorc Ochotnica jako administrator ww. obiektu postanowił w dniu 09.06.2020 r., że kolejne incydenty polegające na dewastacji mienia Gminnego, zaśmiecania trybun, zakłócania porządku publicznego w tym miejscu oraz innych czynności godzących w dobre imię klubu skutkować będą jego zamknięciem. Jednym z celów statutowych Klubu Gorc jest dobro dzieci i młodzieży społeczności lokalnej, w tym przede wszystkim rozwój sportowy naszych pociech. Stąd decyzja o zaniechaniu zamknięcia boiska, co wobec zbliżających się wakacji wydaje się być zrozumiałe. W dalszej perspektywie nie można jednak tolerować tego typu negatywnych zachowań. Informujemy, że we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Ochotnicy Dolnej zniszczone krzesełka zostały naprawione, a teren obiektu uporządkowano. Na boisku do stałego korzystania znajdują się kosze oznakowane herbem klubu i Gminy Ochotnica Dolna. Zarząd Klubu informuje ponadto, że w przypadku podobnych karygodnych zdarzeń, niezależnie od zamknięcia obiektu poinformuje właściwe organy ścigania.