GORC - Spływ 6:0

Gorc Ochotnica – Spływ Sromowce Wyżne 6:0
12 kolejka klasy „B” II Grupy Podhalańskiej rozgrywana jest awansem z rundy wiosennej.
Piłkarzom obu ekip przyszło rywalizować w bardzo trudnych warunkach, przy chłodzie, padającym deszczu ale przede wszystkim grząskiej murawie i nieprzewidywalnej piłce. Brawo dla gości, którzy mimo niesprzyjającej aury, chociaż w 10 to jednak stawili się na zawody i ambitnie do końca bronili dostępu do bramki. Obraz całego spotkania był taki sam – Gorc atakował a przyjezdni wybijali piłkę byle dalej, w kierunku napadu. Co prawda już w 8 minucie zdobywamy bramkę na 1:0 (bramka Kuby Kędzierskiego z karnego po faulu na samym strzelcy) to jednak na kolejne trafienie czekamy do 33 minuty. Błędne wybory i marnowane sytuacje to bolączka pierwszej połowy. Na szczęcie obyło się bez wyraźnych błędów obrony, która grała stabilnie. W 33 minucie znów o sobie dał znać Kuba Kędzierski, który strzałem z 25 m. trafia w okienko bramki rywala. Przed przerwą zasygnalizował swoją obecność na boisku „Ogródek” uderzając z pierwszej piłki, mocno ziemią po lewym słupku na 3:0. Po przerwie gra się nieco uspokoiła. Kolejne bramki padały w końcówce. W 78 m. rzut wolny bije Kuba Kędzierski. Do odbitej przez obrońców piłki dopada Janek Brzeźny umieszczając piłkę w siatce rywali. Zaraz potem w 80 m. Krzysiek Zając strzela niesygnalizowanie z ok. 22 metrów w lewy róg bramki gości. Na koniec w 84 m. po wrzutce Łukasza Brusińskiego z rzutu rożnego piłkę skutecznie po rykoszecie wbija na 6:0 Seba Tarchała. Śliska piłka i „przeorana” murawa niekiedy sprzyjała, niekiedy nie. Trafienie mógł zaliczyć Adrian Derkacz ale po jego strzale piłka zmierzająca do pustej bramki utknęła w bajorku na piątym metrze. No cóż z końcówki rundy wyciągnęliśmy wszystko co się dało. Teraz pauza do wiosny, oby tak udanej jak ostanie dwa pojedynki w których strzelamy 10 goli, nie tracąc żadnego.
Zagrali: Hubert Dłubacz, Artur Giemzik (zm. 65 m. Rafał Ziemianek), Maciej Wybraniec, Piotr Sokołowski, Łukasz Brusiński, Krzysztof Zając, Sebastian Tarchała, Jakub Kędzierski, Jakub Piszczek, Paweł Rusnak (zm. 45 m. Adrian Derkacz), Jan Brzeźny.