Gorc – Spływ 1:4!

Wysoka porażka na własnym terenie boli podwójnie. Dodając do tego słaby styl gry otrzymujemy niestety obraz pogrążonego w kryzysie zespołu. Jeden celny strzał z 20 metrów w pierwszej połowie Kuby Piszczka to za mało. Goście wielkiej piłki nie grali ale sytuacje mieli i je z zimną krwią wykorzystali. Najpierw w 10 minucie rywale wykonywali rzut wolny z ok. 40 metrów. Silnie bitą piłkę w polu karnym dotknął zawodnik gości, która wpadła do bramki. W 20 minucie przegrywamy akcję toczącą się po prawej stronie przy linii pola karnego. Ambitnie wyłuskana przez Spływ piłka została wyłożona przed bramkę, a mocny nie do obrony strzał gości zwieńczył dzieło.
Po przerwie niby Gorc prowadził grę, niby statystycznie częściej byliśmy przy piłce ale nic, zupełnie nic z tego nie wynikało. Z „wożenia” piłki bramki nie padają. Spływ był bardziej konkretny. W 58 minucie przeprowadzili piękną akcję w prawej części pola karnego, dosłownie rozklepali obronę prostymi, dokładnymi podaniami i zakończyli strzałem w okno na 0:3! W 65 minucie jedna z nielicznych akcji Gorca przyniosła bramkę na 1:3. Rzut rożny dokładnie wykonał Kuba Kędzierski, futbolówka spadła na but Darka Tokarczyka, który z pierwszej piłki pokonał golkipera gości. Potem na boisku zagościła nerwowość. Najpierw w 70 m. czerwoną kartkę (drugą żółtą) za symulkę faulu otrzymał gracz Spływu. W 75 minucie sędzia wyrzucił z boiska Kubę Kędzierskiego za przepychankę w polu karnym. Niektóre decyzje portugalskiego sędziego były kontrowersyjne, co wzmagało napięcie - no ale dotyczyły obu stron. Liczne zmiany trenera Zwolińskiego począwszy od 46 minuty nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, choć warto podkreślić, że prawą flankę nieco rozhulał Tokarczyk. To nie wystarczyło! W 88 minucie goście wykonywali rzut wolny tuż przed lewym narożnikiem pola karnego Mimo muru zawodnik Spływu kropnął nie do obrony w prawy róg Janiarczyka. Tym samym ustalono wynik na 1:4. O punkty powalczymy już w najbliższą środę na wyjeździe w Krempachach.

Zagrali: Wojciech Janiarczyk, Artur Giemzik, Piotr Sokołowski (zm. 75 m. Piotr Wójciak), Łukasz Bruśński (zm. 46 m. Jan Brzeźny), Rafał Ziemianek, Jakub Kędzierski, Jakub Piszczek, Krzysztof Zając, Wojciech Zasadni (zm. 45 m. Darek Tokarczyk) , Krystian Piszczek (zm. 88 m. Bogusław Dłubacz), Krystian Hasior (zm. 60 m. Paweł Rusnak).
W odwodzie pozostali: Hubert Dłubacz, Dominik Brzeźny.