Wierchy Rabka Zdrój Gospodarze

Utworzono:

06.09.2014

Sport Podhale - Hokej, Piłka nożna, Unihokej, Nowy Targ, Zakopane

Wierchy Rabka – KS Łapsze Niżne 3:0 (1:0)
1:0 Wietrzyk (Majerski) 41
2:0 Gacek (Majerski) 49
3:0 Majerski (Gacek) 55

Sędziował Kamil Sobczak.

Wierchy: Potaczek – Traczyk, Wróbel, A. Dziechciowski (55 S. Sularz), Majerski, G. Dziechciowski (46 P. Świder), Sumara, Białoński, M. Zając, Gacek (70 Jurzec), Wietrzyk (80 T. Zając).
Łapsze Niżne: Kałafut – Rzepiszczak (70 Tymek), Timek, Kowalczyk, Pirchała (46 Kapołka), Pacyga (50 Topór), Brzyżek, Szewczyk, Chmiel, Bogaczyk, Jandura.

Kałafut w pierwszych fragmentach meczu wyczyniali cuda w bramce, ale potem sam skapitulował pod atakami gospodarzy. Już w drugim meczu dobrze zaprezentował się młody zespół z Rabki.

Momenty były
3 – strzał Gacka z 16 metrów padał łupem Kałafuta.
4 – kolejny raz Gacek, tym razem z 20 metrów, ale obok słupka.
10 – wolny wykonywany przez Majerskiego; zagranie do Traczyka, a ten uderza nad poprzeczką.
17 – Bogaczyk centruje w pole karne z wolnego i Jandura mija się z piłką.
23 – Bogaczyk zagrywa z klepki do Jandury w polu karnym, ten wychodzi na czystą pozycje i… sędzia podnosi chorągiewkę, spalony.
25 – wolny z narożnika pola karnego dla gospodarzy. Wykonuje go Majerski, uderza mocno po ziemi, ale piękną paradą popisuje się Kałafut.
40 – Wietrzyk strzela broni Kałafut.
41 GOL! 1:0 – koronkowa akcja gospodarzy. Zapoczątkował ją A. Dziechciowski podaniem do Majerskiego, a ten wrzucił piłkę górną w pole karne do Wietrzyka, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza.
44 – Majerski minął dwóch rywali i dograł do Gacka, który nawinął obrońcę, ale strzelił obok słupka.
49 GOL! 2:0 – podanie z głębi pola za plecy obrońców do Gacka, który w sytuacji sam na sam umieszcza piłkę w krótkim rogu bramki.
55 GOL! 3:0 – szybka wymiana piłki w środku pola. Gacek z klepki zagrywa do Majerskiego, a ten będąc oko w oko z bramkarzem pakuje piłkę pod poprzeczkę. Piłka jeszcze się od poprzeczki odbiła. Imponujące trafienie.