Zapora przełamana!

Drużyna Gorca w ramach przygotowań do rundy wiosennej w dniu dzisiejszym rozegrała sparing na sztucznej murawie w Tylmanowej. Rywalem była Zapora Kluszkowce, która występuje w podhalańskiej „A’ klasie. W poprzednim sezonie jak pisaliśmy Zapora czubkiem buta (1 punktem) wyprzedziła Nasz klub w rywalizacji o awans. W dniu dzisiejszym nie okazaliśmy się gościnni ogrywając rywala 4:2! Po kwadransie meczu osiągnęliśmy przewagę, wcześniej to taka optyka, która niekoniecznie wyróżniała którąś z drużyn. Sygnał do ataku dał Polak, który powalczył o dograną piłkę z obrońcą, przepchnął go sprytem i wyszedł z piłką w kierunku bramki. W tym momencie zdaniem piłkarza i widzów został ewidentnie „wycięty”. Sędzia nie gwizdnął. Zaporę „nadgryzać” rozpoczęliśmy w 28 minucie, kiedy Polak otrzyma świetne podanie w uliczkę od Pawła Rusnaka, bujnął bramkarza i wpakował piłkę w lewy róg bramki rywala. W 43 minucie należy odnotować fajny strzał Krzyśka Lizonia tuż zza pola karnego ale bramkarz Zapory był na posterunku. W drugiej połowie między 55 a 61 minutą mieliśmy trzy niewykorzystane sety, w tym 2 sytuacje sam na sam. W końcu w 62 minucie Polak otrzymał na prawej flance podanie, które otworzyło mu drogę do bramki przeciwnika. Do finalizacji akcji nie doszło ponieważ próbując oszukać bramkarza zawodnik Gorca został faulowany. Desperacja Zapory nie pomogła – z wapna Polak okazuje się skutecznym egzekutorem bijąc mocno w lewe okno przeciwnika! W 71 minucie miała miejsce kopia pierwszej Naszej bramki, tylko uczestnicy akcji się zmienili. Prostopadle podawał Jasiek Brzeźny, które wykończył Kuba Piszczek mocnym strzałem poprzeczkę. Jak to bywa w sparingach testuje się różne ustawienia, rotuje zawodnikami, co nie służy konsekwencji gry. Między 72 a 80 minutą wkradła się słabość w defensywie i w środku pola Gorca. W tym okresie – w 72 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystują Kluszkowianie. W 75 minucie  koronkową akcją i strzałem z pola karnego zdobywają bramkę kontaktową na 3:2. Ostatnie słowo należało do Naszych piłkarzy. W 85 minucie ładnym strzałem w lewy róg Zapory ustalił wynik Jasiek Brzeźny.

W sparingu zagrali: Piotr Wójciak, Ziemianek Rafał, Kędzierski Jakub, Rusnak Paweł, Brzeźny Jan, Sokołowski Piotr, Brusiński Łukasz, Mikołajczyk Jerzy, Gabryś Jacek, Tokarczyk Dariusz, Polak Mateusz, Lizoń Krzysztof, Daniel Hamerski (gościnnie), Rafał Gabryś, Jakub Piszczek oraz trener Krzysztof Mirek!

Bramki dla Gorca: Polakx2, Kuba Piszczek, Jasiek Brzeźny!

Sędzia: Marcin Bednarczyk

Opinie o meczu:

Trener kadry Krzysztof Mirek – Podobało mi się, że w pierwszej połowie panował spokój, prawa lewa, tył, przód. Pozytywnie odczytuję, że nasi zawodnicy długo utrzymywali się przy piłce i tym wygraliśmy mecz,

Prezes Zarządu Krzysztof Ligęza – dużo zawodników w naszej kadrze, wszyscy sią angażowali. Poza tym mieliśmy sporo sytuacji strzeleckich. Ciekawy mecz dla kibica!,

Kapitan drużyny Mateusz Polak odnośnie kontrowersyjnej sytuacji w pierwszej połowie: byłem faulowany i była to ewidentna czerwień. Faul był bo gość mnie przyciął przed polem karnym w nogę, ale sędzia nie gwizdnął!