Gorc Ochotnica wolontariuszem Gorce Ultra Trail!

Piłkarze, działacze, sympatycy klubu oraz chłopcy z Akademii Gorc Ochotnica czynnie włączyli się w niezwykle ciekawe przedsięwzięcie  Gorce Ultra-Trail ! Wyczerpujący bieg górski na 3 dystansach (48, 84 i 102 km) rozpoczął się dzisiaj o 4 na ranem spod WOK-u w Ochotnicy Dolnej. Najpierw rozgrzewka i kilkukilometrowe badanie sił asfaltową drogą, aż do Osiedla Ligasy, no a potem już ostro w górę na Lubań (1.211 m. n.p.m.) i dalej po najpiękniejszych zakątach Gorców. W ramach inicjatywy jeszcze przed wschodem dnia na Osiedlu Ligasy, w zupełnym mroku pokierowaliśmy „peleton” w kierunku Lubania. Potem na Przełęczy Knurowskiej chłopki wraz z przedstawicielami organizatorów, po 25 km biegu przygotowali I punkt żywieniowy. Nieco ponad 1 km. wyżej - w kierunku Turbacza piłkarze Gorca wykonywali odpowiedzialne zadanie, kierując poszczególnych biegaczy na deklarowane dystanse (100 lub poniżej), spisując numery i czasy. Kolejni zawodnicy oraz sympatycy klubu zabezpieczali bieg na Osiedlu Jaszcze. Wreszcie na mecie na biegaczy oczekiwali młodzi adepci Akademii Gorca, wręczając symboliczne medale oraz dbali o to aby zawodnicy zdali chipy lokalizacyjne przyczepione do butów. Szczególne podziękowania dla chłopaków w terenie – za Przełęczą i na Jaszczym - za włożony wysiłek, pomimo opadu deszczu, momentami ulewy!

W imprezie z ramienia Gorc wzięli udział:

-Sławomir Nowogórski, Jerzy Mikołajczyk – Oś. Ligasy,

-Mateusz Polak, Rafał Ziemianek, Paweł Ziemianek, Łukasz Brusiński – Przełęcz Knurowska,

-Jasiek Brzeźny, Dominik Brzeźny, Jakub Chrobak – za Przełęczą w kierunku Turbacza,

-Jan Jurkowski, Mateusz Jurkowski, Marek Syjud – Os. Jaszcze,

-Akademia Gorc /rocznik 2006/2007/ – trener Szczepan Młynarczyk, (grupa od 10 do 12.30 Krzysztof Michałczak, Sebastian Chlipała, Łukasz Konopka, Kacper Jagieła, 2 grupa od 12.30 do 15 Kamil Janik, Dawid Królczyk, Mateusz Konopka, Arkadiusz Groń, 3 grupa od 15 do 18 Maksymilian Faltyn, Jakub Gołdyn, Mariusz Mikołajczyk, Adrian Gołdyn).

Koordynator zadania: Sławomir Nowogórski!