Bez niespodzianki w przedostatniej kolejce. Gorc - Asy 2 -0

Mecz pod wyraźne dyktando naszych zawodników. W pierwszych dwóch minutach mieliśmy rzut wolny i dwa rzuty rożne. Potem konkretne ataki na bramkę przeciwników. W 17 minucie został naszym zdaniem i to pod rzut karny faulowany Michał Gaweł. Gwizdek sędziego milczał. Dyspozycją arbitra głównego zawodnicy naszego klubu znieśli kolegę poza boisko, gdzie okazało się że doznał urazu kostki prawej nogi i jest niemożliwa kontynuacja gry. W jego miejsce na boisku zameldował się Krystian Hasior. W tym fragmencie gry warto odnotować, że nie fair grali rywale, zwłaszcza zawodnik z nr 27!. Akcje Gorca nabierały tempa: 34 minuta – Hasior pięknie przyjął piłkę na klatę a potem strzał obok prawego słupka bramki gości. Po tej akcji goście się odgryźli bowiem po ataku Asów z trudem bitą piłkę wybił na róg Dawid Syjud. W 37 super pressing Gorca, który w ostatniej fazie chciał wykorzystać Mateusz Polak ale po przejęciu piłki w polu karnym minimalnie przestrzelił. Nadeszła jednak 42 minuta - kiedy Mateusz Polak dokładnym podaniem obsłużył świetnie radzącego sobię w tym spotkaniu Dominika Kasiowniak, ten huknął z kliku metrów w prawy róg bramki Zakopanego nie do obrony! Po przerwie w 58 minucie Polak zakręcił obroną przeciwnika – tak na prawą nogę z której pięknym strzałem zaliczył okno bramki Asów. W tym momencie goście zdali sobie sprawę, że w Ochotnicy nie łatwo o punkty. Było dużo zmian - z jednej i drugiej strony. Warto odnotować akcję gości z 88 minuty kiedy po zejściu naszych nominalnych stoperów powstała dziura i tylko kunszt bramkarski Syjuda /sparował piłkę palcami na rzut rożny/ uchronił nas przed stratą bramki/. Ale to że byliśmy lepsi zobrazowała kontra – Polak z obrony podaje prawą flanką do Tokarczyka – ten mija obrońców i strzela, co prawda niecelnie obok lewego słupka ale rażenie pola MAMY.
Po tym meczu okazało się, że w Kluszkowcach odbędzie się definitywna batalia o A klasę!
Skład Gorca: Syjud Dawid, Jurkowski Krzysztof, Gruca Czesław / Brusiński Łukasz 50 m/, Czernecki Jakub /Tokarczyk Rafał 70./, Ziemianek Rafał, Rusnak Paweł, Kędzierski Jakub /Młynarczyk Szczepan 70 m. /, Kasiowniak Dominik, Gabryś Rafał, Polak Mateusz, Gaweł Michał / Hasior Krystian 18 m./

Tekst: Sławomir Nowogórski