Udany sparing chłopaków z Akademii Gorc!
W dnia 18.02.2018 r na hali sportowej w Łącku odbył się sparing pomiędzy AP GORC OCHOTNICA & LKS (rocznik 2004/2005) a GORCAMI KAMIENICA. Spotkanie trwało 2x 40 min
Wynik: AP GORC OCHOTNICA – LKS GORCE KAMIENICA 7:9
Bramki zdobyte, przez AP GORC OCHOTNICA: 3 x Podgórski Mateusz, 2 x Dłubacz Bogdan, Domek Marcin oraz Grzegorz Rusnarczyk.
Mecz był przyjemny dla oka, z dużą ilością sytuacji podbramkowych, dużo zdobytych bramek oraz determinacji obydwu zespołów. Było to drugie spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami. Pierwsze spotkanie odbyło się w październiku 2017 r., padł wynik 14: 1 dla Kamienicy. Zawodnicy LKS i tym razem podeszli do meczu z lekkim zlekceważeniem przeciwnika oraz podejściem, że to będzie kolejny łatwy mecz, ale tym razem zobaczyli całkiem odmienioną drużynę AP GORC OCHOTNICA, która swoją podstawą pokazała, że nie tak łatwo pozwoli rywalowi na wygraną i gdyby AP Gorc wykorzystał, chociaż 50% swoich sytuacji ten mecz by wygrał, ale wszystko po kolei….
Pierwsze minuty spotkania należały do zawodników z Kamienicy i jako pierwsi wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Następna bramka również wpadła dla Kamienicy, co pozwoliło im odskoczyć na dwie bramki. Lecz z biegiem czasu to zawodnicy Ochotnicy zaczęli przejmować inicjatywę w tym spotkaniu i odrabiać straty. Jako pierwszą bramkę dla AP strzelił Mateusz Podgórski, który to indywidualną akcją uderzył mocno w bramkę, co przyniosło zamierzony efekt. Kolejne bramki padały z obydwu stron, co podnosiło widowisko tego spotkania. Duże brawa nalezą się chłopakom z Ochotnicy za kreatywną grę i wielką sportową ambicje. Podsumowując całe spotkanie chciałbym przede wszystkim podziękować chłopakom za walkę i zdrowie, jakie pozostawili na boisku i pogratulować chłopakom za zdobyte bramki. Cieszy również to, że poczyniliśmy wielkie postępy, które były widoczne podczas sparingu i zarazem wielka mobilizacja do kolejnych treningów i wielkiej pracy, która jest przed nami.
AP GORC OCHOTNICA reprezentowali:
Podgórski Sebastian, Gołdyn Mateusz, Hasior Marek, Franczyk Konrad, Konopka Michał, Konopka Szymon, Konopka Łukasz, Rusnarczyk Grzegorz, Kołek Kacper, Podgórski Mateusz, Domek Marcin, Dłubacz Bogdan.
Tekst opracował trener Akademii rocznika 2004/2005 p. Rafał Gabryś!