Zawodnicy z Gminy Ochotnica zwycięzcami Aalborg City Cup 2017

Zawodnicy z rocznika 2004 grający obecnie w MUKS Halny Kamienica zdobyli złote medale w największym europejskim turnieju dla młodzieży w kategorii U-13!
W tegorocznym Aalborg City Cup, który rozgrywany jest corocznie od kilkunastu lat na obiektach Freja w Aalborgu (Dania) brało udział ponad 200 drużyn z Danii, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Holandii, Belgii i Polski.
Nasi zawodnicy tj. Andrzej Sikora z Ochotnicy Górnej, Szymon Konopka i Jakub Ligęza z Ochotnicy Dolnej oraz Hubert Michałczak z Tylmanowej turniejową przygodę rozpoczęli od zajęcia pierwszego miejsca w grupie (zwyciężając z drużynami Lekstorps IF - Szwecja i OPPEGÅRD IL - Norwegia oraz remisując z SC Rönnau -Niemcy). W ćwierćfinale pokonali 4:1 TSG Zingst z Niemiec. Półfinał to bratobójcze spotkanie z drużyną Forza Wrocław wygrane 1:0. Wbrew obawom najłatwiejszy okazał się finał gdzie MUKS Halny pokonał OPPEGÅRD IL z Norwegii aż 4:0.
Oprócz chłopaków z rocznika 2004 w Halnym gra także Arek Konopka z Ochotnicy Dolnej, występujący w drużynie U-9, która zajęła wysokie V. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zawodnicy tej drużyny wygrali grupę ale niestety odpadli w kolejnych fazach turnieju.
Poza rozgrywkami zawodnicy mieli możliwość przyjrzeć się stadionowi Aalborga, zwiedzić muzeum morskie czy odrobinkę zrelaksować się na plaży - podziwiając Morze Północne.
Życzymy wszystkim zawodnikom dalszego rozwoju piłkarskiego, kolejnych sukcesów doceniając ich trud i wkład w promocję naszego regionu.