Zapowiedź: Historyczne Debry pomiędzy Gorcem a Lubaniem w X Kolejce Seria A.

Gorc Ochotnica w pierwszych historycznych derbach z walczącym o awans Lubaniem będzie chciał wyładować złość po przeciętnym początku sezonu. Czy Tylmanowianie na to pozwolą?

Lubań Tylmanowa wraca na właściwe tory. Kryzys tej drużyny minął po tym jak grę wznowiły największe gwiazdy, których obecność na boisku robi różnicę. W ostatnim meczu przeciwko Wierchom Rabka Zdrój Lubań Tylmanowa kontrolując mecz zwyciężył w stosunku 5:1.W jeszcze trudniejszym spotkaniu z nieobliczalną Babią Górą, Lubań również przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę - ten mecz możemy nazwać przełomowym. Nasza drużyna zaś u siebie grając przyzwoite zawody zremisowała z Bystrym a w minioną niedzielę wysoka porażka w Nowej Białej z Zawratem, wcześniej jednak przyszły 4 bolesne porażki. Kibice Ochotniczan u siebie nie zobaczyli jeszcze zwycięstwa ich pupili w meczu najwyższej klasy rozgrywkowej na Podhalu.

Czy podopieczni Polaka odbudują się mentalnie już na derbowy mecz z Lubaniem? Na pewno większego problemu nie powinien mieć z tym Łukasz Wiatr, który występował już w Tylmanowej, z reguły jednak jako zmiennik, który w Gorcu zawsze gra pełne 90 minut. Piłkarz, który dopiero od tego sezonu występuje na boisku w barwach ochotniczańskiej drużyny, swoim doświadczeniem może wesprzeć kolegów.

Wydaje się, że celem, jaki chce osiągnąć Gorc w tym sezonie to spokojne utrzymanie jednak po porażce z Zawratem sytuacja sie mocno komplikuje, tymczasem Lubań, obecnie znajduje się w środku tabeli, ale szanse awansu nie są jeszcze tylko iluzorycznym marzeniem.

Podopieczni Sebastiana Krupy bez Marcina Talarczyka,Marcina Ligasa i Henryka Gołdyna w składzie prezentują średnią formę. Czy w starciu z Gorcem pokażą, że stanowią kolektyw? Tylmanowianie mają swoje problemy nie tylko czysto sportowe, które jednak nie powinny wpłynąć na postawę zawodników.

-Myślę, że nic nie wpływa na nich źle. Zawodnicy nie mają na pewne rzeczy wpływu, a do tego, na co mają wpływ, czyli do gry i walki za Lubań, muszą mieć wolną głowę. To są amatorzy, ale zachowują się jak profesjonalista zachowywać powinien: trening, odpowiednie żywienie iregeneracja. W drużynie jest bojowa atmosfera.Nie po to długo to budowaliśmy, żeby teraz w dwa, trzy dni to zniszczyć. Mój zespół jest bardzo silny od środka- przekonuje grający trener Krupa.

Czy Gorc podniesie się po słabym początku? Czy Lubań utrzyma dystans do pierwszej czwórki?
Przekonamy się już w niedzielę 5 października od godziny 16:30.

ZAPRASZAMY NA TEN WYJĄTKOWY MECZ.