Wysoka porażka w Klikuszowej z Lepietnicą.

Lepietnica Klikuszowa – Gorc Ochotnica 6:1 (4:0)
1:0 Opyrchał ( M. Gał) 5 po wyrzucie z autu
2:0 Opyrchał (M. Gał) 37 po rzucie rożnym
3:0 K. Chorążak (Antolak) 38
4:0 M. Gał (Antolak) 41 głową po wyrzucie z autu
4:1 Tokarczyk (Polak) 67
5:1 K. Chorążak 81 z wolnego
6:1 M. Gał (Budziak) 86

Sędziował Mateusz Paszuda.
Żółte kartki: A. Giemzik, Tokarczyk, Hasior.
Czerwona kartka: Syjud (80 min.), Hasior (90 – druga żółta)

Lepietnica: Jaróg – J. Chudoba, B. Gał, Bryja (46 Nosalik), Opyrchał (61 Budziak), Józefczak (52 D. Chudoba), K. Chorążak, T. Matuszek, P. Matuszek (46 Duda), Antolak, M. Gał.
Gorc: Janiarczyk – Syjud, Faron (46 J. Giemzik), Bożyk (70 Chrobak), Ziemianek, Wiatr, Tokarczyk, A. Giemzik, Polak, Hasior, Lizoń (46 Brusinski).

Graficzna Prezentacja Składu KS Gorc:

W Klikuszowej doszło do konfrontacji dwóch beniaminków. Ochotniczanie, którzy świetnie zadebiutowali w rozgrywkach, dostali wyraźnej zadyszki. Przegrali drugie spotkanie z rzędu. Po raz drugi z beniaminkiem. Tym razem było to srogie lanie. Sześć piłek wpadło do sieci ochotniczan, a dodatkowo kończyli mecz w dziewiątkę.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale potem do głosu doszli goście. Osiągnęli sporą przewagę, szybciej biegali, stwarzali sobie dogodne sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Gdy klikuszowianie otrząsnęli się z letargu, zdobyli drugiego gola i wtedy uszło powietrze z przyjezdnych. Każda akcja miejscowych sprawiała mnóstwo problemów obronie przeciwnika. Na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. Druga połowa to ogromna przewaga Lepietnicy, która zapomniała o asekuracji i nadziała się na kontrę. Od 80 minuty ochotniczanie grali w dziesiątkę (z boiska wyleciał Syjud) i zadali jeszcze dwa trafienia.

Momenty były:
5 GOL! 1:0 – wyrzut z autu M. Gała na 5 metr, obrona gości pogubiła się i Opychał z bliska wpakował piłkę do siatki.
7 – Hasior piętką zagrał do Tokarczyka, a ten w wyśmienitej sytuacji przestrzelił.
14 – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Syjud główkował; piłka pofrunęła nad poprzeczką.
18 – Tokarczyk zagrał do Hasiora, a jego uderzenie z trudem obronił Jaróg.
28 – strzał Tokarczyka pod poprzeczkę; piękna parada Jaroga.
37 GOL! 2:0 – krótko wykonany rzut rożny. Piłkę po strzale M. Gała odbija bramkarz, a Opyrchał pakuje ją pod poprzeczkę
38 GOL! 3:0 – koronkowa akcja gospodarzy. P. Matuszek zagrywa do Antolaka, a ten do środka do Chorążaka, który lokuje futbolówkę z pustej bramce.
41 GOL! 4:0 – wyrzut z autu Antolaka; M. Gał główką pakuje piłkę w sam winkiel bramki strzeżonej przez Janaczyka.
53 – Antolak nie wykorzystuje sytuacji sam na sam broni Janiaczyk.
62 – M. Gał był ostro atakowany w polu karny, ale zdołał oddać strzał. Bramkarz jednak był górą.
67 GOL! 4:1 – gospodarze nadziali się na kontrę. Obrońcy gospodarzy zapędzili się pod bramkę przyjezdnych i Polak to wykorzystał. Zagrał do nadbiegającego Tokarczyka, a ten zrobił swoje.
75 – Duda główkował obok słupka.
80 – Antolak w sytuacji sam na sam faulowany był przez Syjuda, który za moment musiał pożegnać się z kolegami i udać się pod prysznic.
81 GOL! 5:1 – w konsekwencji powyższej sytuacji był wolny z okolic 20 metrów. K. Chorążak zamienił go na gola.
86 GOL! 6:1 – Budziak wypuścił w uliczkę M. Gała. Ten co prawda nieczysto trafił w piłkę, ale interwencja bramkarza też była nienajlepsza i piłka wturlała się do bramki.
90 +1 – drugą żółtą kartkę ujrzał Hasior i musiał opuścić boisko.

Tabela po V Kolejkach:

W następnej 6 kolejce (7 września) zagrają:
Orkan Raba Wyżna - Granit Czarna Góra / Raba Wyżna, 14:00
Wiatr Ludźmierz - Lubań Tylmanowa / Ludźmierz, 17:00
Babia Góra Lipnica Wielka - Zawrat Bukowina Tatrzańska / Lipnica Wielka, 14:00
Wierchy Rabka - Bystry Nowe Bystre / Rabka-Zdrój, 17:00
NKP Podhale Nowy Targ II - Skalni Zaskale / Nowy Targ, 11:00
Gorc Ochotnica - Jordan Jordanów / Ochotnica Dolna, 14:00
KS Łapsze Niżne - Lepietnica Klikuszowa/Obidowa / Łapsze Niżne, 11:00

Tekst: Stefan Leśniowski.

Więcej również na:

Galeria z meczu z Łapszami również na naszym Fanpage: