Surowa lekcja. KS Gorc - Cracovia JM 0:5

Cracovia wyraźnie lepsza!
Dzisiaj w Tylmanowej przy kilkustopniowym mrozie nasi piłkarze rozegrali kolejny sparing przed rundą wiosenną. Rywalem Gorczan była drużyna juniorów młodszych Cracovii Kraków. Tym razem w naszym składzie zabrakło ważnych ogniw, a mecz rozgrywaliśmy w okrojonym juniorskim składzie. Z podstawowego składu seniorskiego zaprezentowało się zaledwie 4 zawodników. Trochę szkoda, bo rywal okazał się cennym sparingpartnerem i obnażył błędy wymagające poprawy.Po to są jednak takie mecze, z obniżonym ciężarem gatunkowym, a stanowiące wartość dodaną w bazie szkoleniowej. Wracając do meczu, który toczył się w wymiarze 2X40 minut - chłopaki z Krakowa pokazali ciekawy futbol, byli szybcy i zaawansowani technicznie. W związku z tym, że rywale lepiej operowali piłką oraz dłużej się przy niej utrzymywali - nasi piłkarze musieli włożyć sporo sił w spotkanie. Za to naszym zawodnikom nie można odmówić ducha walki oraz kilku naprawdę interesujących akcji. Zabrakło z naszej strony strzelonego gola, choć szanse ku temu były. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Cracovii: 19 minuta pierwszej połowy i 2 minuta drugiej – prostopadła wrzutka w środek pola karnego i celny strzał na bramkę. W 37 minuta pierwszej połowy i 10 drugiej połowy bramki padły po akcji lewą flanką. Ostatnia bramka padła ok. 27 drugiej połowy po kiksie obrońcy na 30 metrze, przejęcie piłki przez rywala i skutecznym wykończeniu. Wspomnieć należy o naszych sytuacjach m.in. Krzyśka Lizonia, czy też Kuby Kędzierskiego z 14 min. drugiej połowy /strzał z wolnego, który bramkarz z trudem sparował na poprzeczkę/.
Z krótkiej pogawędki z trenerem Cracovii Panem Grzegorza Trela wynika, że drużyna juniorów młodszych przebywa na obozie w Maniowach. Trener zwrócił uwagę, że również nie dysponuje pełnym składem, gdyż część juniorów młodszych zasiliło kadrę drużyny juniorów starszych.
I na końcu wypowiedź pomeczowa trenera Gorca Kamila Biela „Dziękuję przeciwnikom za grę, co zostało na boisku na pewno zaprocentuje w meczach ligowych”.
Klub sportowy Gorc przyłącza się do podziękowań za grę sztabowi szkoleniowemu Cracovii oraz głównym aktorom czyli młodym piłkarzom.
Naszych piłkarzy czekają zaś kolejne sparingi w których życzymy sukcesu.

tekst: Sławomir Nowogórski