Reprezentacja Polski ,,35’’ Futsalu w Ochotnicy.

Zarząd Klubu Sportowego Gorc Ochotnica serdecznie zaprasza na szczytny mecz pomiędzy Reprezentacją Polski Futsalu ,,35" a drużyną Oldboyów LZS KS Gorc Ochotnica, który zostanie rozegrany w sobotę ( 2 maja 2015 r. ) o 12.00 na boisku Orlik przy SP i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej Centrum.

Mecz zostanie rozegrany w ramach trasy Reprezentacji Polski ''śladami obecności św. Jana Pawła II''

Oldboy KS Gorc Ochotnica - Reprezentacja Polski Futsalu ,,35''

Data: Sobota ( 02.05.2015 )
Godz. 12.00
Boisko: Orlik w Ochotnicy Dolnej ( obok SP i Gimnazjum nr 2 im.Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej )

Serdecznie Zapraszamy !!!

Przed meczem zgodnie z ustaleniami pomiędzy Selekcjonerem Reprezentacji P. Tomaszem Porwetem, a Prezesem KS Gorc Ochotnia P. Krzysztofem Ligęzą z zostanie odegrany hymn państwowy oraz "Barka".

KADRA REPREZENTACJI FUTSALU ,,35'' (Fot. z ostatniego meczu Węgierska Góra 12.04.2015)

Krótki rys Reprezentacji Polski Futsalu ,,35''

Reprezentacja Polski "35" w futsalu powstała w czerwcu 1995 roku, a oficjalnie została zatwierdzona w lutym 1996 roku przez Komisję Futsalu PZPN.

Odpowiedzialnym za funkcjonowanie drużyny został Tomasz Porwet zwany selekcjonerem.
W okresie funkcjonowania, reprezentacja rozgrywała mecze, bądź turnieje w małych miejscowościach naszego kraju oraz na dużych obiektach wielkich miast polskich i europejskich. Kadra gościła w Austrii, Słowacji, Czechach oraz w Niemczech rozgrywając tam wiele meczy i turniejów. Głównie odnosiła zwycięstwa, np.: 1 miejsce w Hanowerze, Padebornie czy też w Wiedniu (Polonia Wiedeń-trzecia drużyna seniorskiej ligi austriackiej). W drużynie biało-czerwonych grało wielu znanych piłkarzy tak z hali jak i z dużych boisk, np.: uczestnicy mistrzostw świata z Hongkongu - J. Podgórski, A. Antos, W. Lipka, M. Rypel, Z. Pawela czy legenda polskiego futsalu K. Kuchciak oraz znani ligowcy futsalu: Z. Szklany, A. Filosek, B. Nagi, M. Ilnicki, A. Zaja, M. Mazur czy T. Milczarek. Występował także reprezentant Polski w futsalu, beach soccer i reprezentacji Polski z dużego boiska A. Kryger a także znani z zielonej murawy reprezentanci Polski: A. Kobylański, K. Szuster, G. Piechna. Występowali także zawodnicy znani z naszych ligowych boisk: M. Boguś, M. Jaworski, Z. Sołtysik, A. Sarnat, P. Markiewicz, P. Pfeifer, M. Kołtko jak również Mistrzowie Europy w futsalu księży: E. Giemza, M. Łosak, G. Olejarczyk, R. Lasota czy M. Olszewski.
Od 2010 roku Reprezentacja Polski "35" w futsalu jest oficjalną drużyną PZPN a nie jak było to dotychczas reprezentacją przy komisji futsalu PZPN.

Źródło: www.futsalpolskaoldboje.futbolowo.pl

Informacje również na: