Podsumowanie Podhalańskiej A Klasy po III Kolejkach.

Choć 3 rozegrane kolejki to niewiele, to zdecydowaliśmy się na krótkie sprawdzenie z redakcja lksgranit, jak rozkładają się siły i o jakie cele zawalczą ekipy A Klasowe. Pod lupę wzięliśmy też imponującą liczbę bramek, jak się okazało 99 trafień w pierwszych 3 kolejkach to nie jest rekord w ciągu ostatniego dziesięciolecia.

W Podhalańskiej A Klasie po 3 rozegranych do tej pory kolejkach w tabeli przewodzi Wiatr, który zdobył jako jedyny zespół komplet punktów, na drugim miejscu główny pretendent do awansu Orkan Raba Wyżna, który w III kolejce miał w Ochotnicy zainkasować łatwe 3 punkty, jak u siebie z Zawratem, ale tak nie było, beniaminek z Ochotnicy pokazał klasę i był bliski od sprawienia sensacji. Na trzecim miejscu nasz Granit, wierzymy, że w tym sezonie zawalczymy o wysokie miejsca. Lepetnica Klikuszowa w III kolejce sprawiła niespodziankę pokonują Wierchy u siebie aż 6:2, tłumaczenie - ,,że Wierchy nie są tą drużyną z ubiegłego sezonu. Filary – Pędzimąż, Zachara i Tupta– zakończyli kariery, a młodzież musi jeszcze wiele się uczyć.’’ - jest nie zasadne - każda drużyna w obecnym sezonie jest w trakcie budowy i wprowadza swoją młodzież.

Warto zwrócić uwagę na zespół z Bystrego który prezentuje się solidnie.Beniaminek z Ochotnicy potwierdza że może być czarnym koniem tych rozgrywek i jak wspomniał trener Darlewski że nie jednemu jeszcze zalezie za skórę o tym już mógł się przekonać Orkan.Po wysokiej porażce w Rabie przebudził się w końcu Zawrat.

Zawodzi Lubań Tylmanowa który doznał drugiej porażki z rzędu, przebudził się Jordan który upokorzył u siebie Babią Górę, zespół z Lipnicy przegrał drugie spotkanie i to w wysokich rozmiarach. Skalni jak i w poprzedni sezonie w dole tabeli.
Beniaminek z Łapsz jako jedyny zespół nie wygrał żadnego spotkania jak na razie jest tylko dostarczycielem punktów.

Bardzo dużo, bo aż 99 goli pokazuje dobrą grę w ataku zespołów. Ciekawostką może być, że tylko 3 gole padły w przedziale 1-15 minut, jak widać na początku meczu trwa badanie sił.

Tak wygląda wykres strzelonych goli po pierwszych 3. kolejkach w A Klasie w przeciągu ostatniej dekady:

Jak widzimy do rekordu z sezonu 2012/13 troszkę zabrakło, ale w pozostałych latach wynik był mniejszy niż magiczne 99.