Orawa Jabłonka zdobywa Halowe Mistrzostwo Podhala w Piłce Nożnej.

FINAŁY:

Nasi Juniorzy Młodsi zajęli czwarte miejsce w finałowym Turnieju rozgrywanym w Nowym Targu o Halowe Mistrzostwo Podhala. Przegrywając 2:1 z Ostrowskiem, 2:1 z Jabłonką oraz 7:0 z lokalnym rywalem Lubań Tylmanowa.

Juniorzy młodsi Orawy Jabłonka zdobyli halowe mistrzostwo Podhala w piłce nożnej. W turnieju im. Stanisława Korczyka ich najgroźniejszym rywalem byli piłkarze z Ostrowska.

Ci stracili punkty w remisowym meczu z Tylmanową i w ostatniej potyczce musieli pokonać Orawę, by myśleć o pierwszym miejscu. Sztuka ta się nie udała. Orawa dwukrotnie obejmowała prowadzenie, a piłkarze Dunajca byli goniącymi. Udało im się dogonić przeciwnika, ale to było wszystko, na co Jabłonka pozwoliła. Remis okazał się zwycięski dla Jabłonki. Niemniej oba zespoły awansowały do turnieju OZPN w Nowym Sączu.

Wyniki:

Dunajec Ostrowsko - Gorc Ochotnica 2-1
Bramki: Kozioł 2 - Zasadni.

Orawa Jabłonka - Lubań Tylmanowa 1-0
Bramka:Spytkowski

Lubań Tylmanowa - Dunajec Ostrowsko 2-2
Bramki:Bodziarczyk , Jurek - Ciężobka , Kozioł.

Gorc Ochotnica - Orawa Jabłonka 1-2
Bramki:Zasadni - Męderak, Spytkowski.

Lubań Tylmanowa - Gorc Ochotnica 7-0
Bramki:Gołdyn 2 , Bodziarczyk 4, Jurek.

Dunajec Ostrowsko - Orawa Jabłonka 2-2
Bramki:Sarna, Kozioł - Joniak, Guziak.

Kolejność:
1. Orawa – 7 pkt. (bramki: 5-3)
2. Dunajec Ostrowsko – 5 (6-5)
3. Lubań T. – 4 (9-3)
4. Gorc – 0 (2-11)

Orawa Jabłonka:Sandrzyk Piotr, Joniak Sławomir, Kidoń Radosław, Jazowski Gabriel, Karkoszka Hubert, Spytkowski Szymon, Sarniak Szymon, Męderak Łukasz, Sarniak Sławomir, Guziak Rajmund, Andrasiak Krzysztof, Kobroń Krystian, Kubik Kamil.

Dunajec Ostrowsko: Jucha Hubert, Jeziorczak Maciej, Kozioł Mateusz, Sarna Norbert, Brenkus Łukasz, Luberda Bartłoniej, Ciężobka Radosław, Rychtarczyk Damian, Siedlarczyk Krzysztof, Galus Tomasz, Młynarczyk Mateusz.

Lubań Tylmanowa:Jurek Kacper, Gołdyn Stanisław, Zbozień Tomasz, Gołdyn Grzegorz, Bodziarczyk Paweł, Zbozień Filip, Podgórski Rafał, Bodziarczyk Jakub.

Gorc Ochotnica:Chrobak Wiktor, Brzeźny Jan, Zasadni Wojciech, Grzywnowicz Grzegorz, Rusnak Paweł, Piszczek Jakub, Królczyk Łukasz, Saracki Wojciech, Zasadni Filip, Wójciak Piotr.

Tekst: Stefan Leśniowski

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ELIMINACJE:

Jedenaście drużyn zgłosiło się do turnieju halowego im. Stanisława Korczyka w kategorii junior młodszy. Wczoraj swoje mecze rozgrywały drużyny rozlosowane do pierwszej grupy. Poznaliśmy dwójkę finalistów.
Są to zespoły z Ostrowska i Ochotnicy. Za tydzień poznamy kolejne dwie walczące o halowe mistrzostwo Podhala w tej grupie wiekowej.

Juniorzy Młodsi KS Gorc Ochotnica awansowali do Turnieju finałowego im. Stanisława Korczyka który odbędzie 24.01.2015 ( Sobota ) na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej – Nowy Targ oś. Niwa 4c.
Nasi Juniorzy Młodsi z bilansem 2 zwycięstwa oraz 2 remisy zajęli drugie miejsce przegrywają z Dunajcem Ostrowsko tylko bilansem bramkowym.
W ostatnim spotkaniu z KS Zakopane w końcowych minutach nasza drużyna straciła prowadzenie ostatecznie remisując 2:2, ewentualna wygrana dawała awans naszej drużynie z pierwszego miejsca.

Grupa I:

Gronik Gronków - Wierchy Lasek 3-1
Dunajec Ostrowsko - Gorc Ochotnica 0-0
KS Zakopane - Gronik Gronków 1-2
Wierchy Lasek - Dunajec Ostrowsko 1-1
Gorc Ochotnica - Wierchy Lasek 1-0
Dunajec Ostrowsko - KS Zakopane 4-0
Gorc Ochotnica - Gronik Gronków 3-2
Wierchy Lasek - KS Zakopane 0-2
Gronik Gronków - Dunajec Ostrowsko 1-4
KS Zakopane - Gorc Ochotnica 2-2

Tabela końcowa Gr. I