KS Gorc na meczu Lotto Ekstraklasy

W dniu 4 marca 2017 r. zawodnicy i kibice KS Gorc Ochotnica mieli możliwość obejrzenia na żywo meczu pomiędzy drużynami Bruk-Bet Termalica Nieciecza a Ruchem Chorzów.

„Słoniki” i „Niebiescy” na tym etapie sezonu mają zgoła odmienne cele. Gospodarze walczą o znalezienie się w grupie mistrzowskiej, natomiast przyjezdni o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy niestety nie potrafili udokumentować swojej przewagi bramką, pomimo kilku dogodnych sytuacji - szczególnie w końcówce meczu. Nie wykorzystali także rzutu karnego, który obronił bramkarz chorzowian. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a podział punktów może cieszyć tylko drużynę z Chorzowa. Gospodarze, jak to określił ich trener Czesław Michniewicz "nie są szczęśliwi po tym spotkaniu".

Obecni na spotkaniu zawodnicy i kibice byli pod wielkim wrażeniem obiektu, który powstał w bardzo krótkim czasie i mimo że nie jest to wielki stadion imponuje swoim nowoczesnym wyglądem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w zaledwie kilka sezonów zdołał awansować z klasy okręgowej do Ekstraklasy i trzeba przyznać, że już teraz może uchodzić za wzór profesjonalizmu. Infrastruktura klubu z Niecieczy może budzić podziw, ale oczywiście najważniejsze jest zaplecze sportowe, które w Termalice również jest na bardzo wysokim poziomie.

Mamy nadzieje, że w Polsce będzie rosła liczba ludzi chcących zainwestować w futbol, co z pewnością przyniesie ze sobą podniesienie poziomu piłkarskiego na każdym szczeblu rozgrywek.

Na koniec ciekawostka: trener naszego sąsiada zza między, a więc Lubania Tylmanowa – Marek Żołądź pochodzi właśnie z Niecieczy i swoje pierwsze piłkarskie szlify zbierał właśnie w drużynie z okolic Tarnowa.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Bienia, dzieki któremu moglismy uczestniczyć w tak pieknym widowisku.

KL/SM

Powiązana galeria: