Kolejne trzy punkty! KS Gorc-KS Łapsze Niżne 2-1

KS Gorc Ochotnica ogrywa trudnego rywala z Łapsz Niżnych 2:1. Początek zmagań dla obu zespołów nerwowy ale w pierwszej połowie zarysowała się przewaga Gorczan! Do przerwy bramki nie padły, choć z gry mieliśmy więcej do powiedzenia! Mecz otworzyła bramka gości w 47 minucie, kiedy wydawało się, że nasz obrońca jest faulowany, tymczasem gwizdek sędziego milczał. Wykorzystał to zawodnik gości, który po ambitnej walce z obrońcą Gorca zdołał kopnąć piłkę, a ta po odbiciu się od lewego słupka wpadła do bramki Gorca. Od tej pory , poza jedną sytuacją gości na boisku dominował Gorc. W 59 minucie wykonaliśmy rzut rożny a bramkę głową z najbliżej odległości zdobył Krystian Hasior. Gorc nadal naciskał ale efektów bramkowych nie było. W 67 minucie sędzia gwizdnął rzut wolny z okolic 20-22 metra. Mateusz Polak zrobił swoje ładując piłkę ponad murem w prawy górny róg bramki gości! Pomimo przewagi dalszych bramek nie oglądaliśmy! Niestety w 88 minucie doszło do przykrego zdarzenia: Mateusz Polak w walce o górną piłkę zderzył się głową z zawodnikiem gości. Obaj piłkarze doznali urazów i zostali zabrani do szpitala. Mamy nadzieję, że obaj piłkarze po kilku zabiegach wrócą do zdrowia!
Z ostatniej chwili: Nasz kapitan już w domu - nie wesoło ale Ok!
Składy:
Gorc: Dawid Syjud, Ziemianek Rafał, Czernecki Jakub, Gruca Czesław, Jurkowski Krzysztof, Hasior Krystian, Rusnak Paweł, Gabryś Rafał, Tokarczyk Dariusz /80 m. Lizoń Krzysztof/, Polak Mateusz /zm 88 Młynarczyk Szczepan/, Gaweł Michał
KS Łapsze: Arendarczyk Kamil, Wiljan Mateusz / zm. 46. Bogaczyk Jacek/ , Topór Damian, Waks-mundzki Szymon, Kapołka Bartłomiej, Handzel Damian, Chmiel Marek, Brymczka Piotr, Jendrusiak Daniel, Krzysztofiak Konrad /zm. 70 m. Gawłowicz Kamil/.

Tekst: Sławomir Nowogórski