Juniorzy Młodsi ulegli Łapszom 2:3!

Piłkarze Gorca Ochotnica występujący w II lidze Juniorów Młodszych odnieśli porażkę ze swoimi rówieśnikami z Łapsz Niżnych 2:3. Pierwsza odsłona w wykonaniu podopiecznych Szczepana Młynarczyka była bardzo słaba. Gra poniżej oczekiwań przyniosła do przerwy rezultat 0:2. Pojawiły się mankamenty, które już pewien czas trawią młodych piłkarzy Gorca, a do których należy zaliczyć trudność w przedostaniu się z piłką do strefy obronnej przeciwnika, brak dokładności w wymianie kliku podań. Goście do przerwy byli bardziej wyraziści i do bólu skuteczni. W 19 minucie wykorzystali błąd naszych zawodników przy wyprowadzeniu piłki. Piłkę przejął zawodnik gości, który mocnym i precyzyjnym strzałem w lewy róg pokonał golkipera Gorca z okolic 20 metra. W tym fragmencie gry goście zdecydowanie dominowali pod każdym względem, roiło się od rzutów rożnych dla rywali. Lepsza gra Łapszan została nagrodzona w 31 minucie, kiedy goście wysoką piłką na napastnika przenieśli błyskawicznie ciężar gry pod pole karne Gorca. Zwrotny i szybki gracz z Łapsz przebitką wygrał walkę o piłkę z wychodzącym bramkarzem i skierował piłkę do pustej bramki na 0:2. W przerwie trener wypowiedział kilka gorzkich słów po adresem piłkarzy mobilizując ich do walki w drugiej odsłonie. Mocne słowa wyraźnie poskutkowały bo młodzi piłkarze drugą połowę zaczęli z animuszem zdobywają w 6 minucie bramkę kontaktową na 1:2. Piłkę bitą z narożnika boiska przez Knutelskiego skutecznie głową wykończył Podgórski. Rolę się odwróciły Gorc w natarciu przeważał, miał kilka stałych fragmentów gry. Nie można było odmówić chłopakom ambicji i woli walki. Wyraźnie chwycili wiatr w żagle chcąc doprowadzić do remisu. Szansa ku temu była 19 minucie, kiedy po strzale Urbaniak futbolówka trafiła w poprzeczkę. Niestety w 26 minucie goście przeprowadzili decydującą dla wyniku meczu akcję. Lewą flanką popędził piłkarz z Łapsz, który starł się z obrońcą Gorca i przez niektórych obserwatorów w tej akcji faulował. Sędzia puścił jednak grę – zawodnik gości skutecznie przedryblował bramkarza, zdobywając bramkę na 1:3. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkarze Gorca wykonywali rzut rożny. Ponownie dośrodkowywał Knutelski, po jego wrzutce bramkę głową na 2:3 zdobył Dawid Dusza Była to ostatnia akcja meczu.

Skład Juniorów Gorca: Hubert Dłubacz, Brzeźny Dominik, Omylak Kacper, Kołek Kacper, Lasek Mateusz (zm. 70 m. Domek Marcin), Podgórski Mateusz, Knutelski Łukasz, Lasek Szymon, Dusza Dawid, Polczyk Mateusz (zm. 46 m. Urbaniak Marek), Dłubacz Bogusław.