Gorc wywalczył Historyczny awans do A - Klasy !!!

Piłkarze z Ochotnicy po końcowym gwizdku arbitra byli w siódmym niebie. Wicemistrz klasy B pokonał na wyjeździe Orawę w barażowym meczu o prawo gry w klasie A i tym samym wywalczył historyczny sukces.

W Jabłonce długo nic ciekawego się nie działo. Walka toczyła się o zdominowanie środka pola. Walczono o każdy skrawek boiska. Pierwszą sytuację odnotowaliśmy dopiero w 32 minucie. Mieli ją gospodarze, którzy wypracowali sobie jeszcze dwie szanse na objęcie prowadzenia, ale ich strzały nawet nie leciały w światło bramki. Bramkarze byli więc bezrobotni, bo również Guzik nie musiał interweniować po zaledwie jedynej szansie w pierwszej połowie gości.

Bramki zaczęły padać po zmianie stron i w tym elemencie lepsi byli goście, którzy po końcowym gwizdku oszaleli z radości. Duma Ochotnicy wywalczyła historyczny awans do klasy A! Po objęciu prowadzenia bardzo mądrze się broniła i wyprowadzała kontry. Co prawda gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do ochotniczan.

Orawa Jabłonka – Gorc Ochotnica 1:2 (0:0)
0:1 J. Jurkowski (M. Polak) 51 po rzucie rożnym
1:1 Kasprzak 63 karny
1:2 Bożyk (M. Polak) 85 po wolnym

Sędziował Marcin Niewiarowski.
Pierwszy mecz 3:3

Orawa: Guzik – Jazowski, W. Zahora, T. Zahora, Zubrzycki, Brząkała, Chowaniec, Kasprzak (66 Stańdo), Dworszczak, Stasiak, Stehura.
Gorc: Janiarczyk – K. Jurkowski, Faron, Syjud, Chryczyk (80 Ziemianek), J. Jurkowski (86 Brusiński), Bożyk, Tokarczyk, Hasior (0+2 T. Polak), M. Polak, Gienzik.

Momenty były
32 – Stehura zakręcił trzema rywalami w polu karnym, ale jego strzał z 7 metrów został zablokowany.
37 – Brząkala z wolnego posłał futbolówkę wzdłuż bramki.
40 – Zubrzycki uderzał z 40 metrów; obok bramki.
44 – M. Polak strzelał z wolnego z 22 metrów, obok bramki.
46 – potężne uderzenie Brząkały pada łupem bramkarza.
48 – Zubrzycki marnuje świetną okazję na objęcie prowadzenia; posyła piłkę obok bramki.
51 GOL! 0:1 – M. Polak wykonuje rzut rożny; piłkę odbitą od obrońcy na 28 metrze przejmuje J. Jurkowski i trafia pod poprzeczkę.
63 GOL! 1:1 – Kasprzak faulowany w polu karnym przez Chryczyka i sam wymierza sprawiedliwość z jedenastki.
85 GOL! 1:2 – wrzutka M. Polaka z rzutu wolnego, futbolówka odbija się od pleców Bożyka i wpada do siatki.