Aktualizacja: Renesans Orkana w Ochotnicy.

Mieliśmy dwa spektakle, w których natężenie emocji posortowane zostały z mistrzowską precyzją. Heroiczny bój o życie NKP w Łapszach, cudowny renesans Orkana w Ochotnicy i na deser spektakl, w którym piłka na jeden dzień zmieniła się w armatnią kulę (Zawrat – Lubań). Scenariusz i reżyseria: Alfred Hitchcock. W Ochotnicy dostaliśmy dawkę czystej adrenaliny, dramaturgii i suspensu.

Gorc Ochotnica – Orkan Raba Wyżna 3:3 (1:0)

Sędziował Marcin Niewiarowski.
Żółte kartki: Tokarczyk, Hasior – Teper.

Gorc: Janiarczyk – Faron, Jurkowski, Ziemianek, Syjud, Bożyk, Wiatr, Tokarczyk (78 Brusiński), Giemzik, Hasior, Polak.
Orkan: M. Szklarz – M. Lenart, Piotr Filipek (59 Filipiak), Mateusz Czyszczoń (65 Pieczara), Chrabak, Michał Czyszczoń (80 Świder) Skawski, Teper, Gromczak, Kasiniak, Borzęcki.

Prezentacja Graficzna Składu KS Gorc:

Pierwsze 20 minut to przewaga gości, którzy praktycznie nie schodzili z połowy gospodarzy. Potem gra się wyrównała, a w końcówce więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, czego zwieńczeniem była zdobyta bramka. Początek drugiej części super w wykonaniu Gorc. Zdobyli dwa gole i prowadzili 3:0. Ostatni kwadrans jednak przespali i rutynowani piłkarze z Raby zdołali uratować jeden punkt.

Momenty były:

10 – Skawski uderza z dystansu, broni Janiarczyk.
13 – niegroźny strzał z dystansu na bramkę miejscowych; bramkarz „wypluwa” piłkę, ale poradził sobie z dobitką Borzęckiego.
17 – Gromczak ograł dwóch rywali i w dogodnej sytuacji przestrzelił.
21 – Tokarczyk uderzał z 16 metra niecelnie.
28 – daleki wyrzut z autu Bożyka; Hasior nieczysto trafia w piłkę i po szansie.
44 GOL! 1:0 – po dośrodkowaniu bramkarz wybił piłkę pod nogi Hasiora, a ten z 5 metrów posłał futbolówkę do bramki.
55 GOL! 2:0 – sprytne rozegrany wolny. Polak do Tokarczyka, a ten wzdłuż bramki do zamykającego akcję Jurkowskiego, ale nie ten pakuje piłkę do siatki, lecz Bożyk.
62 – Teper groźnie strzela z dystansu, ale ponownie Janiarczyk górą.
66 – Polak z wolnego minimalnie nad poprzeczką.
69 GOL! 3:0 – Wiatr z 25 metrów zerwał „pajęczynę” z bramki gości.
75 GOL! 3:1 – Lenart z wolnego z 25 metrów trafił w długi róg bramki.
77 GOL! 3:2 – kontakt Jurkowskiego z przeciwnikiem w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Skawski nie zmarnował „jedenastki”.
83 GOL! 3:3 – Skawski przeprowadził indywidualną akcję zakończoną strzałem w długi róg.

Tekst: Stefan Leśniowski