1. Liga piłkarska w Ochotnicy - Gorc klubem partnerskim MKS Sandecja

W dniu 4. marca 2017 r. w siedzibie MKS Sandecja Nowy Sącz przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy MKS Sandecja Nowy Sącz reprezentowanym przez prezesa P. Andrzeja Danek i Wiceprezesa P. Wiesława Leśniaka, a LZS KS Gorc Ochotnica reprezentowanym przez prezesa P. Krzysztofa Ligęza i Członka Zarządu P. Mateusza Polaka. Przy podpisaniu umowy obecni byli także P. Arkadiusz Aleksander, P. Kamil Biel i P. Sławomir Nowogórski.

Zgodnie z preambułą umowy, celem jej zawarcia jest określenie zasad współpracy pomiędzy MKS Sandecja, a KS Gorc Ochotnica w ramach procesu szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej oraz wypracowania zasad zmiany przynależności klubowej najzdolniejszych wychowanków, na rzecz wspólnego działania w celu rozwoju tej dyscypliny sportu.

Współpraca ma obejmować wiele dziedzin, a najważniejsze z nich to: wypracowanie jednolitego systemu szkolenia, monitorowanie postępów najzdolniejszych wychowanków klubu i uproszczonego ich transferowania, swobodnego przepływu kadry trenerskiej oraz wzajemna promocja klubów.

Podpisanie umowy odbyło się w przyjacielskiej atmosferze, na sali konferencyjnej w budynku klubowym Sandecji, przy udziale przedstawicieli prasy, radia i telewizji. Pełnomocnik Zarządu ds. sportowych Pan Arkadiusz Aleksander podkreślił, że jesteśmy pierwszym klubem, z który zawarto taką umowę.

Po zawarciu umowy krótkie oświadczenia wygłosili Pan Andrzej Danek - Prezes MKS Sandecja oraz Pan Krzysztof Ligęza – Prezes KS Gorc.

Przedstawiciele KS Gorc Ochotnica mieli możliwość wspólnego obejrzenia meczu rozgrywanego w ramach Nice 1. Ligi, pomiędzy MKS Sandecja Nowy Sącz, a Pogonią Siedlce, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4 : 0.

Podkreślić należy, że współpraca Gorca z Sandecją istniała już od kilku lat i zauważalna była na różnych płaszczyznach tj. trenerskiej, zawodniczej, organizacyjnej i towarzyskiej.

Podpisanie umowy stanowiło ukoronowanie tej współpracy i było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu trenera I drużyny Gorca Ochotnica, a zarazem zespołów młodzieżowych Sandecji Pana Kamila Biela, pełnomocnika zarządu ds. sportowych Pana Arkadiusza Aleksandra oraz zarządu KS Gorc Ochotnica.

Liczymy, że podpisana umowa zaowocuje jeszcze większym zainteresowaniem piłką nożną w Ochotnicy, a obydwa kluby pozyskają nowych sympatyków i kibiców.

Stawiając na rozwój wyrażamy nadzieję, że zachęcimy dzieci i młodzież do gry w piłkę nożną.Jesteśmy przekonani, że podpisane porozumienie znacznie podniesie poziom i organizację futbolu w Ochotnicy, oraz a nasz partner zyska możliwość szerszego przeglądu zawodników w naszym regionie.

Dzięki tej umowie najbardziej utalentowani zawodnicy i trenerzy będą mieli znacznie większe możliwości rozwijania się, doskonalenia swoich umiejętności oraz pracy w tak wielkim i zasłużonym klubie jakim jest MKS Sandecja Nowy Sącz. Być może w niedalekiej przyszłości na I-ligowych, bądź ekstraklasowych boiskach zobaczymy pierwszego w historii ochotniczanina.

Powiązana galeria: