Babia Góra Lipnica Wielka - Lepietnica Klikuszowa

Utworzono:

05.09.2014

Sport Podhale - Hokej, Piłka nożna, Unihokej, Nowy Targ, Zakopane

Babia Góra Lipnica Wielka – Lepietnica Klikuszowa 4:5 (2:4)
0:1 M. Gał (M. Chorążak) 15
0:2 M. Gał 17
0:3 M. Gał (Opyrchał) 24
1:3 Kramarz (Janiczak) 25
2:3 T. Lach (Janiczak) 35
2:4 M. Gał (M. Chorążak) 45
3:4 T. Lach (Janiczak) 47
3:5 M. Gał 82
4:5 T. Lach (Janiczak) 89 głową.

Sędziował Bartosz Zabrzewski.
Żółte kartki: Kudzia, Dyrda – B. Gał, Chudoba, Józefczak.

Babia Góra: Ł. Bandyk – K. Kucek, Paweł Lach, Piotr Lach, G. Skoczyk, Wontorczyk, Kramarz, Janiczak, S. Skoczyk, T. lach, Kudzia (46 Dyrda).
Lepietnica:Jaróg – B. Gał, M. Gał, T. Matuszek (33 A. Czerwiński), P. Matuszek, K. Chorążak (63 Budziak), M. Chorążak (85 Sołtys), Chudoba, Józefczak, Opyrchał, Bryja.

Radosny futbol zademonstrowały oba zespoły. Gospodarze chyba przyszli zaspani na mecz, bo nim się obudzili, to przegrywali 0:3. Dopiero wtedy odpowiedzieli dwoma trafieniami, ale na przerwę schodzili z dwubramkowym mankiem. Gdy zaraz po wznowieniu drugiej części gry miejscowi zdobyli kontaktowego gola, wydawało się, że nie dopuszczą do sensacyjnego rozstrzygnięcia. Nie potrafili jednak złamać beniaminka, który bardzo mądrze zagrał w defensywie i wyprowadzał kontrataki.

Jak padały gole?
15 GOL! 0;1 – źle wybita piłka z 5 metra przez obrońcę. Przechwycił ją M. Chorążak, zagrał do M. Gała, a ten utonął w objęciach kolegów.
17 GOL! 0:2 – M. Gał uderzył z lewej nogi, piłka odbiła się od nogi bramkarza, słupka i wpadła do siatki.
24 GOL! 0:3 – Opyrchał wypuścił w „uliczkę” M. Gała, a ten sytuacji sam na sam nie zmarnował.
25 GOL! 1:3 – Janiczak dograł głową piłkę do Kramarza, który w sytuacji sam na sam podcinką pokonał golkipera.
35 GOL! 2:3 – Janiczak z prawej strony zacentrował w pole karne. T. Lach pięknie zgasił piłkę i natychmiast uderzył z woleja po długim rogu.
45 GOL! 2:4 – M. Chorążak strzelał na bramkę, nogę dostawił M. Gał zmieniając lot piłki, czym zaskoczył bramkarza.
47 GOL! 3:4 – T. Lach pociągnął po długim rogu nie do obrony.
82 GOL! 3:5 – zamieszanie pod bramką gospodarzy. Najsprytniejszy okazał się M. Gał, który posłał futbolówkę w krótki róg bramki.
89 GOL! 4:5 – idealne dośrodkowanie Janiczaka na głowę T. Lacha.