Gorc Ochotnica - Sokolica Krościenko nad Dunajcem

Sokolica Krościenko nad Dunajcem Goście

Ochotnica Dolna

Gorc Ochotnica
Mateusz Polak nierozważny atak na nogi przeciwnika
Sokolica Krościenko nad Dunajcem
Damian Waksmundzki nierozważny atak na nogi przeciwnika

Damian Waksmundzki

Szczepan Młynarczyk Trener
Krzysztof Ligęza Opieka medyczna
Sławomir Nowogórski Kierownik drużyny

Autor:

Sławek .Nowogórski

Utworzono:

30.04.2018

Zwycięstwo opatrzone cierpieniem i nutą goryczy

Gorc Ochotnica ograł rywala z Krościenka 5:2! Niby wynik przyzwoity, nie mniej jednak trzeba brać poprawkę na fakt, że Sokolica desygnowała do gry 9 zawodników! Chyba już sam fakt, że drużyna gości jest niekompletna podziałał na zawodników Gorca demobilizująco. Zawodnicy się niemiłosiernie męczyli i prezentowali antyfutbol, kibice zaś cierpieli z powodu nieporadności gospodarzy. Ogromne rozczarowanie – tak można najdelikatniej nazwać grę chłopaków na tle rywala do 40 minuty pierwszej połowy. Nie było koncepcji, wkradł się chaos. Ulubione zagranie to tzw. „C klasowa laga” – piłka bita górą na aferę - wg reguły byle do przodu! Sporadycznie udawało się coś ugrać – w 19 minucie Jasiek Brzeźny podał celnie do będącego w polu karnym Hasiora, który umiejętnie przyjął futbolówkę i wpakował pod poprzeczkę rywali. Zdziesiątkowani przeciwnicy nie mając nic do stracenia grali niezwykle ambitnie, co przyniosło wymierne efekty w 26 i 36 minucie. Najpierw źle wyprowadzoną piłkę ze strefy obronnej przejęli goście, wrzucili w pole karne – wieńcząc dośrodkowanie precyzyjnym strzałem głową po prawym słupku Ochotniczan. Potem z chaosu wykluła się kontra chłopaków z Krościenka po prostopadłym zagraniu piłki na napastnika i skutecznym strzałem w prawy róg bramki Syjuda. Mogło być nawet 1:3 ale goście nie wykorzystali znakomitej centry w pole karne, po której niepilnowany zawodnik Sokolicy skiksował uderzenie głową. Niemrawo lokomotywa Gorca zaczęła się rozpędzać – na co trzeba było jednak czeka całe 40 minut. Gospodarze zaczęli grać lepiej, dokładniej i skutecznie. W 44 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka spada pod nogi Kuby Piszczka, który doprowadza do remisu 2:2 strzałem w prawy róg gości. Niedługo potem Jasiek Brzeźny kończy bramką znakomite podanie Darka Tokarczyka, ustalając do przerwy wynik spotkania 3:2. Kompromitująca postawa w 40 minutach pierwszej odsłony wymagała w przerwie wielu mocniejszych słów i gorzkich niecenzuralnych porównań. Zaowocowało to dobrą grą w II połowie. Po przerwie piłkarze Gorca wyraźnie zapanowali nad przebiegiem spotkania, pojawiły się składne akcje, brak było głupich strat piłki. Nasi piłkarze potrafili długo i przytomnie utrzymać się przy piłce umiejętnie przenosząc ciężar gry. Sytuacji bramkowych było bez liku ale zostały wykorzystane dwie – najpierw w 62 minucie Krystian Hasior wyśmienicie wykorzystuje podanie prostopadłe Kuby Piszczka, a następnie kapitan drużyny Mateusz Polak skutecznie egzekwuje bity z okolic 30 metrów rzut wolny ustalając wynik na 5:2! Mieliśmy zatem w tym meczu dwa oblicza drużyny. Najważniejsza jednak gruntowana metamorfoza i zwycięstwo okupione gorzkim posmakiem.

Skład Gorca: Syjud, Ziemianek, Brzeźny (46 m. Brusiński), J. Piszczek (86 zm. Wójciak), Rusnak (65 m. Topolski), R. Gabryś, Tokarczyk (80 m. J. Gabryś), Zasadni (75 m. K. Piszczek), Hasior, Polak.
W kadrze był także rezerwowy bramkarz – Patryk Majerczak
Bramki: Hasior x2, Polak, Brzeźny, Kuba Piszczek.